Noční natahovací plenka

21. ledna 2015 v 12:51 |  střihy a návody
Motivační noční plenka, pro lenochy, jako jsem já:-)
Mnohem radši dávám dcerku v noci na záchod, když jí suchou plenku natáhnu stejně snadno jako kalhotky.


Vypůjčila jsem si střih od Caramilly a upravila ho na kapsovou plenku. Na tu moji je ale potřeba dát ještě svrchní kalhotky, dávám natahovací vlňáčky. Chtěla jsem, aby se dala dát dovnitř hodně savá vrstva, která případnou nehodu zvládne a nebude mokrá matrace. První model nebyl vyhovující a tak jsem střih prodloužila a manžel mi vnutil mini inspiraci z tréninkových plen od Huggies a výsledek je tu:-) O střih si pište Petře na mail o duopack:-) přecejenom je to její střih, který jí dal hodně práce a zkoušení a já s ním udělala jen miniaturní úpravy trvající dvě minuty.


návod:
podle střihu si ustřihněte dva stejné díly (na přeložené látce, střih je jen půlka jednoho dílu) a k tomu čtyři obdelníky 8x11cm, 8cm je na šířku látky! nezapomeňte přidat na švy:-)

nejprve začistíme u obou dílů přední část

obdelníček si můžete ustřihnout i na přeloženou látku jako to mám já, záleží jak velké zbytky látky máte. použila jsem bambusový sportovní úplet. tahle velikost se mi osvědčila u obvodu pasu 47cm, pokud máte baculatější děti, doporučuji obdélníček rozšířit podle potřeby. díly sešijeme, jednu dlouhou stranu necháme nesešitou a otočíme na líc.

pak sešijeme z rubu díly k sobě pouze v zadní části jako je na fotce

obdélníčky vložíme dovnitř jako je na fotkách a plenku z rubu sešijeme tak, aby vepředu zůstal otvor na vkládání savé vrstvy

Podle střihu si vyznačíme místo kam přišijeme do švu lastin, otočíme na líc a přicvakneme patentky. Přišití lastinu i nacvakání patentků je možné udělat ještě před sešitím plenky. Lastin se přišije na vnější díl asi 1,5cm od kraje, já raději přišívám a cvakám až na hotovou plenku, nemusím se vyhýbat patentkům. Patentky, které jsou na vnějším díle plenky, je potřeba vypodložit např. flísem aby se nevytrhávaly.Na závěr ještě můžete prošít v přední části oba začistěné okraje dovnitř.


porovnání ušité plenky a plenky Huggies, z které jsem brala inspiraci na výšku "uší" plenky

hotová plenka. vnější vrsta je z oboustranného bamb. froté a vnitřní z biobavl. aksamitu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama